Haberler

Michael Fassbender’In Steve Jobs’ı, Londra Film Festivali’nin Kapanış Filmi Olacak

fassbender-jobs-comparison

59. Londra Film Festivali’nin kapanışı, bu senenin ağır toplarından olması beklenen Steve Jobs filmi ile yapılacak.

Michael Fassbender’ın Steve Jobs’ı canlandırdığı filmin fragmanı geçtiğimiz ay yayınlanmıştı.

1984 ve 1998 yılları arasında, 14 yıllık bir periodda, yeni Apple ürünlerinin satışa sunulması gibi önemli olaylara odaklanan senaryonun yazarı Aaron Sorkin. Filmin yönetmeni ise Danny Boyle.

Boyle, festivalde yer almalarıyla ilgili “Londra Endüstri Devrimi’nin beşiğiyse, San Francisco da dijital devrimin Bethlehem’i. Silikon Vadisi’nde bu filmin yapımı boyunca gerçekten harika vakit geçirdik, ve umuyoruz ki Londralılar modern dünyanın kuruluşunun kamera arkası görüntülerini izlerken keyif alacaklar.” açıklamasında bulundu.

Londra Film Festivali Direktörü Clare Stewart ise Boyle’un filmini şöyle nitelendirdi; “Danny Boyle, Michael Fassbender’ın kompleks ve karizmatik bir dijital dünya önderini canlandırdığı filmiyle, coşkulu ve gözüpek bir anlatım seriliyor”.

Festival 7-18 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Colin Farrell, Yeni Harry Potter Spin-Off’unda Yer Alacak

Sonraki yazı

Ruhunuzu Masallarla Besleyen Bir Kitap: Masal Terapi