Haberler

Miles Teller Home Is Burning’in Başrolünde

Miles Teller

Miles Teller

Whiplash’in yıldızı Miles Teller ve 50/50, Warm Bodies filmlerinin yönetmeni Jonathan Levine, Dan Marshall’ın yeni çıkacak olan otobiyografisinden uyarlanacak Home Is Burning için bir araya geliyor. İkili aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstlenecek. Bu Miles Teller’ın The Life and Times of the Stopwatch Gang’ten sonraki ikinci yapımcılık denemesi ayrıca. Filmin senaryosunu da yine kendi kitabından Dan Marshall uyarlayacak.

Yaşanmış olaylardan derlenen bu hikaye, annesi uzun süredir kanser hastası olan Dan Marshall’ın babasına ALS teşhisi konması nedeniyle Los Angeles’taki hayatını bırakıp ailesiyle ilgilenmek için eski evlerinin bodrum katına taşınmasıyla başlıyor. Dan ve dört kardeşi “ölümcül” bir ekip oluşturup ebeveynlerinin hastalıklarıyla savaşıyorlar, bazen de birbirleriyle. Önceki hayatının parçalarının kayıp gidişini izlerken Dan, insanın ne zaman büyüyeceğini seçemeyeceği gerçeğiyle de yüzleşmek zorunda kalıyor.

Jonathan Levine

Jonathan Levine

Bu özetiyle çok iç karartıcı gibi görünse de, biyografinin komedi ögeleri de barındırdığını hatırlatalım. Zaten bu yüzden kitabın film haklarını satın almak için sıraya dizilmiş birçok yapım şirketi olsa da, proje 50/50’de kanserin ve komedinin nasıl bir araya getirilebileceğini ispat etmiş olan Jonathan Levine’a emanet edildi.
Bu film öncesinde Miles Teller’ı Fantastic Four ve Bleed for This ile beyazperdede izleyeceğiz.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Seyre buyrun; Michel Gondry'den The Chemical Brothers Klibi

Sonraki yazı

Mr. Holmes Fragmanı Yayında