Bi'DünyaHaberler

Moving Images #2 PRIZMASPACE’de!

Prizma’nın kurucuları Lara Kamhi ve Eli Kasavi’nin ikinci ortak projesi olan Moving Images #2, mekana özgü yapı, ses yerleştirmesi ve görsel kurgu kullanımıyla sanatçıların sinematik olana fiziksellik kazandırma eğilimlerini görünür kılacaktır. Prizma’nın senelik sergi programının sonuncusu olan Moving Images #2, 4-25 Haziran tarihleri arasında PRIZMASPACE’de görülebilir.

LaraKamhi-Saturated DarknessEylül 2014’de açılan Prizma, yıllık programı kapsamında üç yönetmen sergisi, iki grup sergisi, bir residency programı’yla Prizma eş-kurucuları Lara Kamhi ve Eli Kasavi’nin ilk ortak projesi olan Moving Images #1 sergisine yer verdi.

EliKasavi2-MovingImages2

Prizma, senelik sergi programını Moving Images serisinin ikinci ve son bölümü olan Moving Images #2 sergisi ile tamamlarken, hareketli imgelerin fiziksel ve kavramsal aşamalandırılma ve filtrelenme süreçlerini irdeleyen iki bağımsız bakış açısı sunacaktır.

Sinemanın bileşenlerini yapısal olarak parçalara ayırıp, seyircinin mekanın içinde konumlanmasıyla hikayenin yaratım sürecine dahil eden Moving Images #2, izleyicisi ile mekana özgü yapı, ses yerleştirmesi ve görsel kurgu paylaşarak, hem çalışmaların deneyimlenme sürecinde hem de çalışmaların medyum ve içeriklerinde belirli bir içgözlem olanağı sağlamayı amaçlamaktadır. Güncel görselliğin olağan aşamalandırılma süreçleriyle oluş, hatıra ve deneyime dönüşmesini irdelerken, Lara Kamhi ve Eli Kasavi hareketli imgelerin içerdiği şaşırtma niteliği ile cezbetme gayretini görünür kılacaklardır.

“Moving Images #2”, 4 Haziran – 25 Haziran 2015 tarihleri arasında Çarşamba-Pazar, 15:00-20:00 arasında PRIZMASPACE’de görülebilir.

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Trash (2014)

Sonraki yazı

29 Mayıs'ta Sinemalarda!