Haberler

Pervin Par yaşamını yitirdi

pelinpar

Türk sineması oyuncusu Pervin Par 76 yaşında hayata veda etti. Par’ın kızı Pınar Türen Özkurt, iki yıldır lösemi ile mücadele eden annesi Pervin Par’ın tedavi gördüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybettiğini duyurdu.
Gerçek adı Pervin Doyum olan Par, 23 Mart 1939’da Bursa’da dünyaya gelmiş, bir süre Mahir Özerdem’le bir evli kalmıştı. Par’ın 1957 yapımı ‘Bir Avuç Toprak’ filmi ile başlayan oyunculuk kariyeri  1977 yapımı ‘Çırılcıplak’ ile son bulmuştu. Par son olarak İzmir ‘e yerleşip bir çiçekçi dükkânı açmıştı.

Par, 20 yıl boyunca başta Yılmaz Güney ile rol aldığı ‘Hudutların Kanunu’ olmak üzere; ‘Kanun Namına’, ‘Fakir Kızın Romanı’ gibi birçok sinema filminde rol almıştı.
Kızı Özkurt, Par’ın cenazesinin cuma günü Çeşme’deki Dalyan Hacı Raziye Onur Camisinde ikindi vakti kılınacak namazın ardından Dalyan Mezarlığı’nda toprağa verileceğini açıkladı.

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Freeheld'den İlk Fragman Yayınlandı

Sonraki yazı

''Der Sommer mit Mamã''dan İlk Fragman Yayınlandı