Haberler

Prenses Leia Yaşamını Yitirdi

Star Wars serisinin ünlü Prenses Leia’sı Carrie Fisher, geçirdiği kalp krizinden sonra hayatını kaybetti. Ünlü oyuncu 60 yaşındaydı. 

Geçtiğimiz sene vizyona giren Star Wars Bölüm 7: Güç Uyanıyor‘da eski rolünü tekrar canlandıran Carrie Fisher, üç gün önce geçirdiği kalp krizi sonrasında hastanede hayatını kaybetti. Fisher gelecek sene vizyona girecek olan Bölüm 8 için çekimlere devam ediyordu.

60 yaşındaki ünlü oyuncu İngiltere’nin başkenti Londra’dan ABD’nin Los Angeles kentine giden uçakta kalp krizi geçirdi. Uçak Los Angeles’a iner inmez ambulansla hastaneye kaldırılan Fisher’in durumunun kritik olduğu söylendi. 3 gün boyunca durumunun stabil kaldığı, ancak daha sonra yapılan müdahalelere rağmen kriz sonrası yaşanan komplikasyonların giderilemediği ifade edildi.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Slacker (1991)

Sonraki yazı

Tematik Gece: O Zaman Dans, Renk! hosted by Istanbul Lindy Hoppers