Haberler

Queen of Katwe’den Poster ve Fragman Yayımlandı!

Uganda’da satranca olan merakını dünya şampiyonluğuna kadar taşıyan genç bir kızın hikayesini konu alan Queen of Katwe filminden fragman yayımlandı.

Queen-of-Katwe-Filmi-Poster

Kadrosunda Golden Globe adaylığı bulunan David Oyelowo, Oscar ödüllü Lupita Nyong’o ve yeni katılan Madina Nalwanga’nın yer adlığı film etkileyici hikayesiyle ön plana çıkıyor.

Mira Nair tarafından yönetilen filmin senaryosu Tim Crothers’ın aynı isimli romanından William Wheeler ile beyaz perdeye uyanlanırken, Lydia Dean Pilcher ve John Carls’ın yapımcılığını yaptığı filmin yönetici yapımcıları ise Will Weiske ve Troy Buder.

ABD’de 23 Eylül’de vizyona girecek olan filmin konusu ise şöyle;

“Uganda’nın küçük bir köyünde ailesiyle birlikte zorlu yaşam şartlarında hayatta kalmaya çalışan Phiona Mutesi’nin (Nalwanga) hikayesinin anlatıldığı filmde Phiona’nın annesi Harriet’ın (Nyong’o) bu hayatı biraz olsun iyi bir yola sokmak için gördüğü şiddet ve hakaretleri göz ardı ederek ne pahasına olursa olsun çocuklarına bakmaya çalışır. Pazarda sebze satarak hayatlarını kazanmaya çalışan ailede Phiona’nın normalde çocuklara futbol öğretmenliği yapan Robert Katende (Oyelowo) ile tanıştıktan sonra aynı zamanda onun bir satranç öğrenmeni de olduğunu öğrenir. Ardından Phiona’nın satranca olan merakı günden güne artarak devam etmeye başlar.”

Filmin fragmanını ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Blade Runner’ın Devam Filminin Kadrosu Kesinleşiyor!

Sonraki yazı

Assassin's Creed Fragmanı ve Afişi Yayımlandı!