Haberler

Roland Emerıch’in 2. Dünya Savaşı Filmi ‘’Mıdway’’den İlk Fragman Yayınlandı!

Roland Emerich’in uzun süredir beklenen filmi ”Midway”den ilk fragman yayınlandı.

‘’Independence Day’’ ve ‘’The Day After Tomorrow’’ filmlerinin yönetmeni Roland Emerich’in yeni filmi ‘’Midway’’den ilk fragman yayınlandı. 2. Dünya Savaşı sırasında gerçekleşen bir olaydan esinlenerek çekilen filmin geniş oyuncu kadrosunda Ed Skrein, Patrick Wilson, Luke Evans, Aaron Eckhart, Nick Jonas, Darren Criss, Mandy Moore ve Woody Harrelson yer alıyor.

Gerçek bir 2. Dünya Savaşı hikayesinden yola çıkılarak çekilen ”Midway”de tüm zorluklara rağmen kahramanlık gösteren bir Amerikan filosunun zafere ulaşma hikayesi anlatılıyor. Filmde, 1942 yılının Haziran ayında Midway Savaşı’nda Japon İmparatorluğu Donanması ile büyük bir mücadeleye giren Amerikan hava ve deniz donanmasının kazandıkları zaferle müttefiklerin Pasifik’te başarıya ulaşması beyazperdeye aktarılıyor.

Gelecek yılın Kasım ayında gösterime girmesi beklenen ”Midway”in fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz:

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz