Bi'DünyaHaberler

SALT ve Robinson Crusoe 389 iş birliğinde yeni program: Kitaba Dönüşmek

​Eylül ayından itibaren SALT ve ​Robinson Crusoe ​389, ortak insiyatifi ‘Kitaba Dönüşmek’ serisine başlıyor. 
Mallarmé’nin “Dünyada her şey kitaba dönüşmek için vardır” sözünden esinlenen “Kitaba Dönüşmek” serisi, “geçmiş tasası ve gelecek hayali” olan iki kurumun; SALT ile Robinson Crusoe 389 iş birliğinin bir yansımasıdır.
SALT programlarının yarattığı, kitapla başlayarak bilgilenen bir hayat var. “Kitaba Dönüşmek”, bu yaklaşımı, kamunun erişimine açık bilgi üretimi süreçleriyle desteklemeyi amaçlıyor.

Kitaba Dönüşmek:

Kullanma Kılavuzu 2.0: Türkiye’de Güncel Sanat 1975-2015 kitap tanıtımı

2 Eylül, 16.00
SALT Galata, Atölye II-III

Kullanma Kılavuzu 2.0: Türkiye’de Güncel Sanat 1975-2015
, 40 yılık bir sürece damgasını vuran eğilim, etkinlik ve tartışmaları farklı boyutlarıyla ele alıyor. 16 yazarın metninin yer aldığı kitap, söz konusu dönem içerisinde üretim yapan başlıca sanatçıların anıldığı, Türkçe ve İngilizce’deki en kapsamlı referans kitabı olma amacını taşıyor.
Eylül ayında yayımlanacak olan kitabın tanıtımı, SALT ve Robinson Crusoe 389 ortak inisiyatifi “Kitaba Dönüşmek” serisinin ilk programı olarak gerçekleştirilecek.

Kitaba Dönüşmek:

Ibraaz kitap tanıtımı

 “Kitaba Dönüşmek” serisinin ikinci programında, online yayın platformu Ibraaz’ın son kitabı tanıtılacak.

5 Eylül, 16.00

SALT Galata, Atölye II-III

Ibraaz

 Dissonant Archives: Contemporary Visual Culture and Contested Narratives in the Middle East, Editör: Anthony Downey, I.B. Tauris, 2015

Yayın hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Konuşma dili İngilizce’dir.

 

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Sinematografi: Pina (2011)

Sonraki yazı

'Saklı'dan ilk görüntüler geldi!