Haberler

Sesime Gel’in Festival Yolculuğu Devam Ediyor!

Dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nde gerçekleştiren Sesime Gel filmi festivalleri dolaşmaya devam ediyor.

Özellikle Gitmek: Benim Marlon ve Brandom filmiyle dikkatleri üzerine çeken yönetmen Hüseyin Karabey’in imzasını attığı son filmi Sesime Gel’in festival yolculuğu devam ediyor. Senaryosunu yönetmen Karabay ile Abidin Parıltı’nın yazdığı filmin görüntü yönetmenliğini Anne Misselwitz üstleniyor.

ses

İstanbul Film Festivalin’de En iyi film-Radikal seyirci ödülü, en iyi müzik ve Cineeurope.org ödülünü alan film, yine Rotterdam’da düzenlenen 2. Kırmızı Lale Film Festivali’nde En iyi Film ve En iyi yönetmen ödüllerine layık görülmüştü. Sesime Gel filminin yeni durakları ise bu hafta başlayan Montreal Dünya Film Festivali, Uluslararası Milano Film Festivali, Viyana’da düzenlenen LET’S CEE Film festviali ( Ana yarışma), Batum Uluslararası Film Festivali (Ana Yarışma) ve Uluslararası Vencouver Film Festivali Kanada olacak.

sesime-gel

Köyde yaşayan tüm erkeklerin silah sakladığı haberini alan Jandarma, yaptıkları baskın sonucu 60 yaşındaki Berfe’yi ve onun torunu Jiyan’ı tutuklar. Babaanne ve torunu olanlardan habersizdir ve Berfe’nin oğlu, Jiyan’ın da babası Temo da bu tutuklular arasındadır. Jandarma silahların nerede olduğunu söylemeden kimseyi serbest bırakmayacağını söyleyince, çaresiz babaanne ve torunu Temo’nun da serbest bırakılması için bir silah bulur…

Were Denge Min / Sesime Gel, 31 Ekim 2014’te sinemalarda!

Ulaş Bayhan

Ulaş Bayhan

27 Ağustos 1990'da İzmit'te doğdu. 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra hızlıca iş hayatına atıldı. Yıllardır gelen sinema merakı onu Fil'm Hafızası ile buluşturdu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Noor (2012)

Sonraki yazı

Pera Film'de Yeni Sezon!