Haberler

Southside With You; Michelle ve Barack Obama’nın İlk Randevusu

unnamed1

Amerika Birleşik Devletleri’ni yönetmeye başlamadan önce, Barack Obama da sıradan bir erkekti, ve pek çok erkek gibi kadınların ilgisi için yarışıyordu.

ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama’nın genç bir çift olarak ilk randevusunu konu edinen film Southside With You’dan ilk görseller yayınlandı.

Film Başkan ve First Lady’nin 1989 yılının yazında, Şikago’da, genç avukat Barack’ın Michelle Robinson’a kur yaptığı, Şikago Sanat Enstitüsü’nde Spike Lee filmi Do The Right Thing’in gösterimini izledikleri, ardından da Baskin Robbins’teki ilk öpücüklerine kadar çift olarak geçirdikleri ilk günlerini anlatıyor. Hatta Şikago’daki baskin Robbins’te, olayın gerçekleştirdiği yere sonradan bir adet plaket bile yerleştirilmiş!

obama+plaque+kiss

Richard Tenne’in ilk yönetmenlik denemesi olacak olan filmin senaryosu da yine Tenne’e ait. Genç Barack Obama’yı Zero Dark Thirty ve Austenland’den hatırlayacağımız Parker Sawyers canlandırırken, genç Michelle Obama rolünü ise Tika Sumpter üstleniyor.

unnamed-1

unnamed1 (1)

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Daniel Radcliffe ve Paul Dano, Swiss Army Man’de

Sonraki yazı

Joy; Jenifer Lawrence Paspasın Doğuş Hikayesinin Oldukça Şiddetli Olabileceğini Gösteriyor