Fil'm Hafızası
Haberler

Stephen King’in ”Hayvan Mezarlığı” Yeniden Sinemaya Uyarlanıyor

''Hayvan Mezarlığı'' Bir Kez Daha Sinemaya Uyarlanıyor

Stephen King’in ünlü romanı ”Hayvan Mezarlığı”nın yeniden uyarlanacağı filmin kadrosunda Amy Seimetz ve Jason Clarke ile beraber tecrübeli oyuncu John Lithgow da yer alacaklar.

Ünlü korku yazarı Stephen King’in romanları televizyon ve sinema için öyle bir hazine ki bazı kitapları birden fazla kere televizyona ve sinemaya uyarlandı. ‘’Hayvan Mezarlığı’’ da ‘’It’’ ve ‘’The Shining’’ gibi bir kere daha sinema izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Filmin yönetmenleri ‘’Starry Eyes’’dan tanıdığımız Kevin Kolsch ve Dennis Widmyer olurken, Amy Seimetz ve Jason Clarke da filmin başrollerinde olacaklar.

‘’Starry Eyes’’ daha küçük bütçeli bir bağımsız korku filmiyken, bu yeni proje ile Kolsch ve Widmyer ikilisi iyi bir fırsat yakalamış gözüküyor. 1983 yılında okuyucusuyla buluşan ‘’Hayvan Mezarlığı’’ ilk olarak 1989 yılında 11 milyon dolarlık bir bütçeyle film olarak çekildi ve 57 milyon dolar hasılat yaptı. Devam filmi ise 1992 yılında çekilmiş fakat ilk filmin başarısını gösterememişti.

Hayvan Mezarlığı, 1989

 

Filmin oyuncularına gelirsek, Amy Seimetz en son ‘’Alien: Covenant’’, ”Upstream Color”‘’Leon on Pete’’ ve ‘’Stranger Things’’de rol almış, Jason Clarke da ‘’Chappaquiddick’’ ve ‘’Mudbound’’ filmlerinde izleyici ile buluşmuştu. John Lithgow’un da kadroda olduğu yeni ‘’Hayvan Mezarlığı’’ uyarlamasının 2019 yazında sinemalardaki yerini alması bekleniyor.

 

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir