Haberler

Stephen King’in The Boogeyman’ı Beyazperdeye Uyarlanıyor

Stephan King'in The Boogeyman'ı Beyazperdeye Uyarlanıyor

Stephen King’in 1973 basımlı kısa öyküsü The Boogeymen A Quiet Place’in yazarları tarafından beyaz perdeye uyarlanacak.

The Tommyknockers, In the Tall Grass ve The Bone Church gibi Stephen King‘in diğer hikâyeleri de beyaz perdeye ve televizyona uyarlanıyor. The Boogeyman ise Bryan Woods, Scott Beck ve Fox işbirliği ile sinemada yerini alacak. Yazıldığı tarihten itibaren The Boogeyman tam yedi sefer kısa film olarak da uyarlanmıştı.

The Boogeyman Lester Billings’in ve geceleri bir dolaptan dışarı süzülüp Billings’in çocuklarını öldürmeye niyetli bir canavarın hikâyesini konu alıyor. Delirdiğinden şüphelenen Billings pskiyatriste danışıyor ama canavar da tehlike yaratmaya devam ediyor.

A Quiet Place (2018) ile oldukça ses getiren Bryan Woods ve Scott Beck bir süre önce yine bir korku hikâyesi olan Haunt‘ın da hem senaryosunu hem de yönetmenliğini üstlenmişlerdi.

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir