Haberler

Steven Spielberg’in Yeni Filminden İlk Fragman Yayımlandı!

Roald Dahl’ın yazdığı Koca Sevimli Dev kitabını beyazperdeye uyarlayacağını doğrulayan Steven Spielberg yapımlı filmin ilk fragmanı yayımlandı.

Birçok kitabı beyazperdeye uyarlanan çocuk kitapları yazarı Roald Dahl’ın beş çocuğunu uyutmak için yazdığı masallar, çocuklar ile içindeki çocukla birlikte yaşamaya devam eden yetişkinler için kitaplara dönüşmüş ve bu kitaplar dünya çapında 200 milyon adetten fazla satılmıştı. Bunlardan beyazperdeye uyarlanan filmler arasında, Willy Wonka & the Chocolate Factory, The Witches, Matilda, James and the Giant Peach, Charlie and the Chocolate Factory ve Fantastic Mr. Fox bulunuyor.

Orijinal adı The BFG olan film, yetimhanede büyüyen küçük kız Sophie’nin dünyanın en yardımsever ve en iyi yürekli devi tarafından devler ülkesine götürülmesiyle yaşadığı macerayı konu alıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Rebecca Hall, Mark Rylance, Bill Hader, Ruby Barnhill gibi isimler yer alıyor.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

İranlı sanatçı Abbas Kiarostami Ankara'da!

Sonraki yazı

Her “Tür” Kısa Film 8. Sinepark’ta!