Haberler

Stockholm Film Festivalinde Yeni Ödül Kategorisi

stockholm-film-festival

Stockholm Film Festivali, hâlihazırdaki ödül kategorilerine bir yenisini daha ekledi. “Stockholm Impact Award” (Stockholm Etki Ödülü) uluslararası bir filme giden bir ödül olacak.

Festival resmi kurulunun yaptığı açıklamaya göre ödül, yeni oluşturulan Etki seçkisi dâhilinde sunulacak ve “çağdaş dünyamızı yansıtan dikbaşlı hayalperestlere” verilecek. Yeni seçkide Avrupa veya dünya prömiyerlerini yapacak olan yedi ila 10 arası film yarışacak. Ödülün kazanan yönetmen ayrıca gelecek projesini desteklemek amacıyla 1 milyon İsveç kronunun da (yaklaşık 120.000 Dolar) sahibi olacak.

Festival direktörü Git Scheynius; “Dünyadaki en büyük ödüllerden birine dönüşecek olan bu ödülü sunmaktan gurur duyuyoruz. Toronto ve AFM sonrasında Avrupa çapında ilk gösterimleri sağlaması gibi sebeplerden ötürü Stockholm Film Festivali ideal bir platform. Festivalimize katılan meşhur yönetmenler şehrin bu farklı İskandinav ambiyansından her zaman çok memnun kaldı.” açıklamasında bulundu.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Belong Party Series: Pulp Fiction

Sonraki yazı

Micheal Keaton McDonald’s’ın "Kurucusu"(?) Ray Kroc’ı Canlandıracak