Haberler

“Tarzan Efsanesi”nden Eşcinsel Öpüşme Sahnesi Kaldırıldı!

Geçtiğimiz hafta sonu vizyona giren Tarzan Efsanesi filmi, Alexander Skarsgård’ın canlandırdığı düzgün karın kaslarına ve vahşi tavırlara sahip olan Tarzan ve Margot Robbie’nin canlandırdığı Jane Clayton karakterleri, kötü bir kişilik olan Kaptan Léon Rom (Christoph Waltz) ile girdikleri savaşı konu alıyor. Film genel olarak Skarsgård ve Robbie arasındaki aşk ile pazarlanılmaya çalışılsa da filmde Christoph Waltz ve Alexander Skarsgård arasında sonu kesilerek biten bir öpüşme sahnesi de bulunuyordu.

tarzan and rom

Yönetmen David Yates kesilen sahneyle ilgili “Bu sahneyi kestik çünkü çok fazlaydı. Christoph’un Alexander‘ı öpmesi çok ama çok garipti.” açıklamasında bulundu. Bu sahne aslında Tarzan durumun bilincindeyken Rom’un onu öpmesiyle gerçekleşiyordu.

David Yates filmi çekerken bir anlığına doğruyu yaptığını düşündüğü ama post prodüksiyon sırasında, bu sahneyi öyküyle birleştirmenin çok zor olduğunu açıklıyor. “O sahneyi o an çok sevmiştik. Ama daha sonra test-seyircilerinin kafasının karıştığını gördük ve sonunda çok zekice ve üzerine fazla düşünülmüş olduğunu hissettim.

Film yapımcıları da sahne üzerine tartışmış ama filmin büyük kısmının Tarzan ve Jane karakterlerinin seks hayatları üzerine kurulması gerektiğini planlamışlar.

David Yates son olarak “Onların harika bir seks hayatlarının olması fikri hoşuma gitti ve bu biraz daha ilkelleşebilirdi. Son olarak yaptığımız kesimle, her ne kadar bu ilkel arzulara dokunsak da filmi biraz daha sessiz ve daha duygusal bitirdik.” açıklamalarında bulundu.

Melike Kavcıoğlu
Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Yorum yaz