Haberler

Tolga Karaçelik Jüri Koltuğuna Oturuyor

Geçen yıl çektiği Sarmaşık filmi ile hem ülke çapında hem de dünya genelinde büyük beğeni toplayan Tolga Karaçelik, şimdi de iki uluslararası festivalde jüri olarak seçildi.

altin-portakal-sarmasika-gitti_d83ec06

Tolga Karaçelik, ilk olarak 23-28 Haziran tarihlerinde Londra’da gerçekleşecek olan East End Film Festivali’nde jüri başkanlığı yapacak. Onun ardından 1-9 Temmuz tarihleri arasında Avrupa’nın en önemli festivallerinden biri olan Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali‘nde Batının Doğusu bölümünün jüri başkanı olarak kendisini göreceğiz.

Bildiğimiz gibi Sarmaşık filmi 2015 yılında East End Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü kazanmıştı. Bu yılki jüride Tolga Karaçelik’in yanında Diren filmiyle ses getiren yönetmen Sarah Gavron, Ron PerlmanMostofa Sarwar Farooki ve Kaleem Aftab da var.

Melike Kavcıoğlu
Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Yorum yaz