Fil'm Hafızası
Haberler

Tony Gatlif ve Djam Film Ekibi 17 Ocak’ta Beyoğlu Sineması’nda!

Vengo, Gadjo Dilo, Korkoro ve Transylvania filmleriyle tanınan ünlü yönetmen Tony Gatlif, ilk kez Cannes’da gösterilen ve ülkemizde de Filmekimi’nde gösterilen Djam adlı son filminin Başka Sinema kapsamında 17 Ocak’ta yapılacak ön gösterimi için film ekibiyle birlikte Beyoğlu Sineması’nda olacak.

Tony Gatlif, Djam film ekibi ile beraber Beyoğlu Sineması’nda 17 Ocak tarihinde yapılacak olan ön gösterimde izleyicilerle buluşacak.

Fransa, Yunanistan ve Türkiye ortak yapımı Djam; Djam adlı Yunan bir kadının, bozulan teknesini onarmak için zor bulunan bir yedek parçayı bulmaya Türkiye’ye gelmesi ile başlıyor. Djam, Türkiye’de tanıştığı Avril adlı, terk edilmiş ve beş parasız kalmış Fransız bir kadına kol kanat gerer ve ikisi beraber İstanbul’dan Yunanistan’a doğru yola çıkarlar.

Filmin oyuncu kadrosunda Daphné Patakia,  Maryne Cayon,  Simon Abkarian, Yannis Bostantzoglou yer alıyor.

Djam’ın ve Başka Sinema kapsamında gösterilecek diğer filmlerin seans bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Ezgi Nur Ünlü
1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir