Haberler

Tony Gatlif ve Djam Film Ekibi 17 Ocak’ta Beyoğlu Sineması’nda!

Vengo, Gadjo Dilo, Korkoro ve Transylvania filmleriyle tanınan ünlü yönetmen Tony Gatlif, ilk kez Cannes’da gösterilen ve ülkemizde de Filmekimi’nde gösterilen Djam adlı son filminin Başka Sinema kapsamında 17 Ocak’ta yapılacak ön gösterimi için film ekibiyle birlikte Beyoğlu Sineması’nda olacak.

Tony Gatlif, Djam film ekibi ile beraber Beyoğlu Sineması’nda 17 Ocak tarihinde yapılacak olan ön gösterimde izleyicilerle buluşacak.

Fransa, Yunanistan ve Türkiye ortak yapımı Djam; Djam adlı Yunan bir kadının, bozulan teknesini onarmak için zor bulunan bir yedek parçayı bulmaya Türkiye’ye gelmesi ile başlıyor. Djam, Türkiye’de tanıştığı Avril adlı, terk edilmiş ve beş parasız kalmış Fransız bir kadına kol kanat gerer ve ikisi beraber İstanbul’dan Yunanistan’a doğru yola çıkarlar.

Filmin oyuncu kadrosunda Daphné Patakia,  Maryne Cayon,  Simon Abkarian, Yannis Bostantzoglou yer alıyor.

Djam’ın ve Başka Sinema kapsamında gösterilecek diğer filmlerin seans bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Ezgi Nur Ünlü

Ezgi Nur Ünlü

Sinemaya ve müziğe meraklı öğretmen anne ve mimar babanın tek çocuğu olarak 1989'da dünyaya geldi. Ailesinden öğrendiklerine sürekli yenilerini eklemeye kendini adadı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü okumaya başladığında da sinema hep kendini gerçekten bulduğu yer ve sığındığı liman olacaktı. İşini ayrı, sinemayı ayrı sevdi. Her filme bir şans tanıdı ve izlediği her filmden bir şeyler öğrendi. Şu anda haber editörlüğü yapmanın yanında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans okuyor ve esas mesleği olan inşaat mühendisliğine de devam ediyor. Kalbi sinema ile atıyor, ciğerleri müzik ile doluyor, kafası mühendislik ile işliyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
Önceki yazı

Passengers (2016)

Sonraki yazı

Macar Sineması’ndan Bir Usta: Zoltan Fabri