Haberler

TRT TV FİLMLERİ PROJESİ 2014 Sonuçları Açıklandı!

Türk Sineması’nın yüzüncü, TRT’nin ellinci yılını kutlamak amacıyla 2014 yılında hayata geçirilen TRT TV FİLMLERİ PROJESİ’nde, internet üzerinden gönderilen senaryolardan yapıma uygun bulunanlar açıklandı. Sinema ve televizyon sektörüne yeni hikâyeler, yeni eserler kazandırmak; özgün ve yenilikçi projelere imkân sağlamak misyonuyla yola çıkan TRT, bu sene gerçekleşecek olan yeni başvuruları da 26 Şubat 2015 itibariyle www.trttvfilmleri.com‘dan almaya devam ediyor.

Amatör ya da profesyonel, gerçek ya da tüzel kişi ayrımı yapmaksızın “hikâyesi olan herkese açık” olarak tasarlanan projeye başvurularda herhangi bir yaş ya da senaryolarda tür sınırlaması da yok. Yarışma olmadığı özellikle vurgulanan TRT TV FİLMLERİ PROJESİ’ne dair detaylı bilgiler projenin websayfasında yer almakta.

Sinem Dinçer

Sinem Dinçer

1982, İskenderun doğumlu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde edebiyat okurken bir yandan da Digital Film Academy ve çeşitli workshoplarda sinema eğitimi aldı. 2007’ten beri kısa, uzun metrajlı filmler ve festivallerde çalışıyor. Ayrıca Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi bölümünde master tezini hazırlıyor, çeşitli webzinelere müzik ve sinema yazıları yazıyor. (www.sinemdincer.com)

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Oscar'ın En İyileri | 2007-2016

Sonraki yazı

Soundtrack / Birdman (2014)