Haberler

Türk Filmleri 2015 Toronto Film Festivali’nde

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkıları ve koordinasyonu ile organize edilen “[email protected]” başlıyor! 10-17 Eylül 2015 tarihleri arasında Golden Horn Türk Filmleri Festivali ekibi tarafından, Toronto Uluslararası Film Festivali (TIFF) kapsamında düzenlenen ve film pazarında Türkiye’yi temsil eden “[email protected]”; Türk filmlerini Kanada ile buluşturuyor.

tiff-100915_frame_1170

Festivalin resmi seçkisi dışında, 9 önemli Türk filminin özel gösterimlerinin gerçekleşeceği ve Türkiye sinemasından birçok önemli ismin de Toronto’da ağırlanacağı organizasyon kapsamında; Altın Palmiye ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan, Master Class konuşmasıyla festivalin kapanışını yapacak.

İlk olarak Ekim 2014’te Montreal’de gerçekleşen Golden Horn Türk Filmleri Festivali; 2015’te Türkiye’yi öncelikle, Toronto Uluslararası Film Festivali (TIFF) bünyesindeki film pazarında (unofficial film market) “[email protected]” organizasyonuyla temsil edecek. Organizasyonda, TIFF tarafından resmi film seçkisine alınan filmlere ek olarak; 9 önemli Türk filmi, festivalle eşzamanlı olarak Kanada’daki sinemaseverlerle buluşacak. “[email protected]” kapsamında özel gösterimleri yapılacak filmler arasında; “Bana Masal Anlatma”, “Mucize”, “İçimdeki Balık”, “Kar Korsanları”, “Red Bull Anadolu Break”, “Anadolu Masalları”, “Misafir”, “Limonata”, “Bir Varmış Bir Yokmuş” gibi yapımlar yer alıyor.

[email protected]” aynı zamanda; Nuri Bilge Ceylan, Melisa Sözen, Ali Sürmeli, Cansel Elçin, Serkan Keskin, Zeynep Özbatur Atakan, Mehmet Eryılmaz, Müge Büyüktalaş, Hazal Dut, Can Evrenol gibi, Türkiye sinemasından önemli isimleri de Toronto’da ağırlayacak. 17 Eylül’de ise Nuri Bilge Ceylan, TIFF’in en prestijli etkinliği olan Master Class konuşmasını yaparak festivalin kapanışını gerçekleştirecek.

BaBaZuLa Türk gecesinde Brenna Maccrimmon ile birlikte sahne alacak

BaBaZuLa Türk gecesinde Brenna Maccrimmon ile birlikte sahne alacak

[email protected]” kapsamında ayrıca, festivaldeki tüm Türk davetlileri bir araya getirmek amacıyla düzenlenecek partide; BaBaZuLa feat. Brenna Maccrimmon özel bir konser verecek.

Golden Horn Türk Filmleri Festivali ekibi 2015 yılı içerisinde ayrıca; Montreal ve Vancouver’de düzenleyecekleri etkinliklerle, Türkiye sinemasını Kanada ile buluşturmaya devam edecek. Giderek yükselen Türkiye sinemasını, çok daha yaygın bir seyirci kitlesine ulaştırmayı amaçlayan ekip; düzenlediği etkinliklerle sektör ilişkilerini de harekete geçirmeyi hedefliyor.

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Heist'tan İlk Fragman Geldi!

Sonraki yazı

Wim Wenders ve Vicdan Denen Labirent