Bi'DünyaHaberler

Üç Kuruşluk Opera İstanbul’a Geliyor!

Avrupa’nın en önemli tiyatro topluluklarından Berliner Ensemble’nin sahnelediği ve yönetmenliğini Robert Wilson’ın yaptığı Bertolt Brecht’in Üç Kuruşluk Opera oyunu  Mayıs ayında İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor.

threepenny opera

Sahnelendiği tüm ülkelerde kapalı gişe oynayan Üç Kuruşluk Opera 13-14 Mayıs tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahne alacak. Robert Wilson bu çalışmasında da dansı, hareketi, ışığı birbiri içine geçirerek bir bütün oluşturuyor. Oyun boyunca bir orkestra tarafından canlı olarak çalınan müzikler ise Alman besteci Kurt Weill’e ait. İronik yapısıyla seyircisi bir taraftan güldürüp bir taraftan düşündürmeye iten oyun, müzikleriyle seyirciyi sürekli canlı tutarak adeta bir şölene dönüşüyor.

21 Ocak Perşembe gününden itibaren biletleri satışa sunulacak olan gösteriye, Biletix’ten  ve Pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında İKSV ana gişeden biletler temin edilebilir.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Triple 9 Filminden Yeni Fragman Yayımlandı!

Sonraki yazı

Soundtrack / It's Kind of a Funny Story (2010)