Haberler

Van Gölü Film Festivali Ekim’de

Bajar Kültür Sanat Danışmanlığı’nın düzenleyeceği bağımsız ve sürdürülebilir etkinlik olan,5.  Uluslararası Van Gölü Film Festivali/ İnci Kefali (Darekh) Sinema Ödülleri, bu yıl 28 Ekim – 01Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşecek.

slide18

Her sene bir ülkenin belirlendiği festivalde bu sene Rusya konuk edilecek. Sinemayla, ‘’İyi Haberler De Duymak…’’ sloganıyla gerçekleştirilecek olan festival birikimlerin farkında olarak, bu yılın ana tema ve konsepti ‘’Nefes – Retrospektif / Geriye Bakış” olarak belirlenmiş. Bu yılın sloganı ise; ‘’‘iyi haberler de duymak…’’’

Festivalde dört yılın retrospektif seçkisinin yanında Rus klasik filmlerinden bir seçki ve yeni çekilmiş belgesel ve sinema filmlerinden başvuru eserler yer alacak.

Son Başvuru Tarihi : 8 Eylül 2016

İnternet sitesi için buraya bakabilirsiniz.

Başvuru formu için buraya bakabilirsiniz.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Erler Film-Türker İnanoğlu Film Programı ve Sergisi

Sonraki yazı

Moderat 11 Kasım'da İstanbul'da