Fil'm Hafızası
Haberler

Yaşar Kemal Efsanesi Başka Çarşamba’da

Yaşar Kemal Efsanesi Başka Çarşamba'da

Yaşar Kemal’in hayatını anlatan Yaşar Kemal Efsanesi Başka Çarşamba’da yeniden seyirciyle buluşacak.

Çeşitli festivallerde daha önce izleyiciyle buluşmuş olan Yaşar Kemal Efsanesi, Başka Sinema işbirliğiyle henüz izlememiş olanlar ve tekrar izlemek isteyenler için yeniden beyaz perdede.

Dünyaca ünlü yazar Yaşar Kemal’in doğumundan ölümüne tüm hayatı, kendi ağzından ve hayatına yakın tanıklık etmiş dostlarının anlatımlarıyla beyaz perdeye aktarılıyor. Efsane yazarın hayatının dönüm noktaları destansı bir anlatım biçimiyle sergileniyor. Yaşar Kemal’in daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış arşiv görüntülerinden, yüzlerce saatlik kaynaklardan derlenmiş ses kayıtlarından ve binlerce sayfalık dokümandan yararlanılıyor ve Yaşar Kemal Efsanesi dev bir çınarın mücadelesi, edebiyatı, hayatı ve yüzyıla damgasını vuran olaylara karşı tavrıyla sinematografik bir anlatımla resmediliyor.

Gösterim Detayları

Tarih: 9 Mayıs Çarşamba

Ankara Büyülü Fener Kızılay Salon 1 – 21:00
İzmir Karaca Sineması Salon 1 – 19:00
Kadıköy Sineması Salon 1 – 21:15
Levent Metro City Cinema Pink – 21:00
Beyoğlu Beyoğlu – 21:15
Boğaziçi Üniversitesi SİNEBU – 19:00
Altunizade Capitol Spectrum Cineplex – 21:30

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir