Vizyon

25 Mart’ta Vizyonda!

hatıraların masumiyetiHatıraların Masumiyeti / Innocence of Memories

Yönetmen: Grant Gee

Oyuncular: Ayla Pandora Colin, Kemal Mehmet Ergen, Türkan Şoray, Ara Güler, Süleyman Fidaye

Tür: Belgesel

Süre: 97 Dakika

Orhan Pamuk, 28 Nisan 2012’de İstanbul’da, 29 Ağustos 2009’da yazdığı Masumiyet Müzesi romanı ile aynı adı taşıyan bir müze açar. Türkiye’de en çok okunanlar arasına giren roman, 1975 ile 1984 yılları arasında İstanbul’da, varlıklı bir iş adamı olan Kemal ve onun kuzeni genç ve yoksul Füsun’un arasındaki unutulmaz ve hazin aşkı anlatıyor. Müzenin içindeki eşyalar ise, romana konu olan ve 1970’lerin İstanbul’unda yaşanmış talihsiz aşkın izlerini taşıyarak bizlerin karşısına gerçekle hayalin, yazarla karakterlerin ve aşk ile İstanbul’un iç içe geçtiği olağanüstü bir film olarak çıkıyor.

 

A Waa walk in the woodslk in the Woods / Hayatımın Yolculuğu

Yönetmen: Ken Kwapis

Oyuncular: Robert Redford, Nick Nolte, Emma Thompson, Nick Offerman, Mary Steenburgen

Tür: Macera, Komedi, Aksiyon

Süre: 104 Dakika

Eşi ve ailesiyle rahat ve huzurlu bir hayata başlamadan evvel Amerika’nın en zorlu parkurunda yürüyüş yapmaya karar veren Bill, hiç bir yakın arkadaşını ikna edemeyince çok uzun süredir görüşmediği eski dostu Katz’ı arar. Katz ise kendi sorumluluklarından kaçmak için bu yürüyüşün müthiş bir fırsat olduğunu düşünür ve teklifi kabul eder. Farklı arayış ve düşüncelerle çıklan yolculuk, iki eski dostun hayatta kalma ve yürüyüşü layığıyla tamamlama mücadelesine dönüşüyor.

 

 

 

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

El Compedre Mendoza (1934)

Sonraki yazı

Yeni Bridges Jones'tan İlk Fragman!