Haberler

4. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri Başlıyor

Sessiz sinemanın eşsiz örneklerini sinemaseverlerle buluşturan Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri’nin dördüncüsü gerçekleştiriliyor.

Bu yıl da geçmiş senelerde olduğu gibi sinemanın önde gelen örneklerini canlı müzik eşliğinde bir araya getirecek festival, yerli ve yabancı akademisyenler, araştırmacılar, küratörler öncülüğünde, filmler için özel sunumlar gerçekleştirecek.

Fransa, Almanya, Hollanda, İsviçre, Polonya, İtalya ve daha birçok ülkenin zengin arşivlerinden restore edilmiş filmler izleyiciyle buluşacak.

Festivalin bu seneki teması “Dans

Etkinlik, 14 – 17 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Akbank Sanat, Fransız Kültür, Soho House İstanbul ve bomontiada ALT mekanlarında seyirciyle buluşacak.

Kino İstanbul tarafından organize edilen, İtalya’nın ünlü sinemateği Cineteca di Bologna ve Hollanda’nın saygın sinema müzesi EYE Filmmuseum festivalin kurumsal ortağı. Festival, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteğini yanı sıra Goethe Institut İstanbul, Polonya Başkonsolosluğu, İtalyan Kültür Merkezi, İsviçre Başkonsolosluğu, Cinémathèque Française ve Filmoteka Narodowa’nın sponsorluğuyla hayat buluyor.

Film listesi ve etkinlik detayları için tıklayınız.

 

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz