Haberler

Akademi Onur Ödüllerini Dağıttı!

Ödül sezonu yaklaşırken Akademi sinemanın ikonlarına teşekkürlerini sundu…

Akademinin 9. kez düzenlediği Onur Ödüllerinde sinemanın beş efsanesi, 7. sanata yaptıkları katkılar için ödüllendirildi. Bu yıl Film Ekimi’nde Mekanlar ve Yüzler belgeseli ile izlediğimiz Agnes Varda, The Exorcist (1973), Network (1976) ve The French Connection (1971) gibi ikonik filmlere imzasını atmış sinematograf Owen Roizman, Amerika’nın en iyi yönetmenlerinden biri olarak sayılan Charles Burnett ve MASH (1970), Don’t Look Now (1973) ve Hunger Games serisinden aşina olduğumuz Donald Sutherland Akademi Onur Ödüllerini evlerine götüren isimler oldu. Meksika’daki göçmenlerin sınırı geçişlerini görselleştirdiği Carne y Arena enstalasyonu ile dikkatleri üzerine çeken Alejandro González Iñárritu ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

Pek çok ünlü isme ev sahipliği yapan törende beş sanatçı Steven Spielberg, Jessica Chastain, Ava Duvernay, Chadwick Boseman, Tessa Thompson, Kimberly Pierce, Angelina Jolie, Dustin Hoffman, Whoopi Goldberg, Reginald Hudlin, Sean Baker gibi isimlerden ödüllerini aldılar.

Çisel Bozar

Çisel Bozar

1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

18. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu!

Sonraki yazı

Woody Allen’ın Son Filmi İlk Kez Boğaziçi Film Festivali’nde!