Haberler

Ankara Uluslararası Film Festivali Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu!

 Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı’nın Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında verdiği “Onur Ödülleri”nin bu yılki sahipleri belli oldu.

yılmaz

Bu yıl 28 Nisan – 8 Mayıs tarihlerinde 27.si gerçekleştirilecek olan Ankara Uluslararası Film Festivali’ne Ulusal Uzun, Ulusal Kısa ve Ulusal Belgesel film yarışmaları için başvurular devam ederken festivalin açılış gecesinde verilecek olan Onur Ödülleri’ni alacak isimler açıklandı.

“Aziz Nesin Emek Ödülü”nün sinemaya yaptığı katkılar dolayısıyla yönetmen Tomris Giritlioğlu’na, “Kitle İletişim Ödülü”nün ise toplumsal iletişime yaptığı katkılar dolayısıyla Beşiktaş Kültür Merkezi’nin kurucuları Yılmaz Erdoğan ve Necati Akpınar’a verilmesi kararlaştırıldı. Aynı zamanda “Sanat Çınarı Ödülü” ise sanata yaptığı katkılardan ötürü ressam akademisyen Prof. Dr. Turan Erol’un oldu.

27. Ankara Uluslararası Film Festivali, 28 Nisan’da MEB Şura Salonu’nda yapılacak açılış gecesiyle başlayacak. Başvuru süreci devam eden yarışmalara, sinemaseverler 24 Şubat Çarşamba gününe kadar başvurularını festivalin web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirler.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

!f İstanbul’un Kapanış Filmi Demolition’dan Yeni Fragman Geldi!

Sonraki yazı

Sinematek yaşıyor: 50. yılda, 50 film, 50 Sunum!