Bi'DünyaHaberler

Banksy İstanbul’a Geliyor!

Dünyaca ünlü İngiliz sokak sanatçısı Banksy’nin dünyaca ünlü eserlerini bir araya getiren en büyük koleksiyon ‘The Art of Banksy’ dünya prömiyeri, 14 Ocak’tan itibaren Global Karaköy’de sergilenecek.

Türkiye’de ilk defa bir Banksy sergisi açılıyor. Sanatçının eski galericisi Steve Lazarides küratörlüğünde Global Karaköy’de açılacak “The Art of Banksy Show” adlı sergide sanatçının, 2000-2007 yılları arasında ürettiği eserleri sergilenecek. Bugüne kadarki en büyük Banksy koleksiyonu olma özelliği taşıyan sergide, aralarında “Kırmızı Balonlu Kız”, “Gül Şimdi”, “Hizmetçi” gibi en bilindik eserlerinin de bulunduğu toplam 100 eser izleyiciyle buluşuyor.

Banksy, 10 yıldır başta İngiltere olmak üzere farklı ülkelerde yaptığı çarpıcı duvar resimleriyle ünlendi. Gerçek adı bilinmese de herkes onu dünyanın dört bir yanındaki duvarlara çizdiği resimlerin altındaki imzadan tanıyor.  “Gerilla artist” olarak anılan Banksy, çalışmalarında savaş karşıtı, çevreci, hayvan haklarını savunan ve tüketim çılgınlığını eleştiren mesajlar veriyor.

4 ay boyunca açık olacak serginin biletleri için tıklayınız.

5690db2667b0a91a98979a3a

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Almanya'da doğdu, Aydın'da büyüdü, Antalya'da okudu. Şimdi ise İstanbul'da okumaya devam etmekte. Bu kısa ve karışık hayatı içinde en çok zevk aldığı şey önce sinema alanında sonra da diğer kültür-sanat dallarında kendini geliştirmek oldu. Öğrenmenin kutsallığına ve sonsuzluğuna inanıyor. Şimdilerde ise şu ana kadarki birikimini diğer fillerle paylaşmayı amaçlıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Bir De Baktım Kamboçya'dayım - Bölüm 1

Sonraki yazı

!f İstanbul Anomalisa İle Başlıyor!