Haberler

Belgrad Türk Film Festivali Başladı!

Türk sinemasının Sırbistan’da tanınmasını sağlamak amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Belgrad Türk Film Festivali başladı.

belgrad-yozgatblues

Osman Sınav’ın yönettiği “Uzun Hikaye” filminin gösterimiyle başlayan ve sinemaseverlerin büyük ilgi gösterdiği festivalin açılışına, Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay ve yönetmen Osman Sınav katıldı. Yugoslav Film Arşivi Müzesi’ndeki açılış töreninde konuşan Belgrad Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri İsa Yayla, sinemaseverlerin gösterilecek filmleri seyretmenin yanı sıra 1960-1980’li yıllarda çekilmiş filmlerin afişlerinden oluşan sergiyi de gezebileceklerini belirtti. Filmler aracılığıyla insanların hiç gitmediği ve görmediği ülkeleri tanıma fırsatı bulduğunu ifade eden Yayla, kasım ayında Edirne’de düzenlenecek film festivaline de Sırbistan’dan 6 film katılacağını açıkladı.

turskog

Sinema aracılığıyla kültürler arası köprü inşa etmek amacıyla Türkiye Belgrad Büyükelçiliği tarafından düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen festival beş gün boyunca devam edecek. Festival kapsamında, “Uzun Hikaye”, “Yozgat Blues”, “Can”, “Meryem” ve ” Sivas” filmleri izleyiciyle buluşacak.

https://www.facebook.com/events/537504289759991/

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Kültleşmiş Film Kostümleri Sıradan Bir Adama Giydirilse Nasıl Dururdu?

Sonraki yazı

Abluka’dan İlk Fragman Yayınlandı!