Haberler

Bollywood’lu Güreşçi Dangal, Noel’i Ele Geçirdi !

Aamir Khan’ın güçlü yapımlarından biri olan Dangal filmi, Noel tatilinde gişelerde rekor kırdı. Amerika başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde 21-23 Aralık arasında vizyona giren film rekora doğru koşuyor.

“Dangal”, Haryana‘nın kuzeyindeki amatör güreşçi Mahavir Singh Phogat‘ın gerçek hikayesine dayanıyor. Film, Haryana‘daki korkunç cinsiyet oranını ve kadınların çocuk yaşta evliliğini konu alıyor. Mahavir (Han), hakim olan sosyal normlara, ailevi muhalefete ve kurumsal barikatlara rağmen, kızları Geeta ve Babita‘ya güreşçi olmaları için koçluk ediyor. Film başladığında ikisi de, 2010 ve 2014 yıllarında Commonwealth Oyunlarında uluslararası üne sahip olmayı başarıyor.

Film, Hindistan‘daki acımasız eğitim ortamına eleştiride bulunuyor. Sadece Disney gibi bir devin getirebileceği çapraz kanal sinerjisini kullanan yeni filmin pazarlaması, bu hikayenin özünde bulunan kadın gücünü aralıksız vurguluyor. Dangal‘ ın hem yurt içinde ve hem yurt dışında, yılın en büyük Hint filmi olması – kadınlar ve sporla ilgili ulusal bir konuşmayı teşvik edeceği inkar edilemez bir gerçek olarak görülüyor.

Filmin Türkiye’de ne zaman vizyona gireceği belli değil. Ancak sosyal ağlarda filmin bir an önce Türkiye’de de gösterime girmesi için kampanyalar yapılıyor.

Serel İğrek

Serel İğrek

9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Soundtrack / JULIETA (2016)

Sonraki yazı

28. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali'nin Ulusal Yarışma Sonuçları Belli Oldu