Haberler

David Bowie Kansere Yenik Düştü

3 gün önce doğum gününü yeni albümünü yayınlayarak kutlayan İngiliz sanatçı, aktör, dansçı ve prodüktör David Bowie hayata veda etti.

Labyrinth-Jennifer-Connelly-and-David-Bowie
Labyrinth (1986)

“Glam rock’ın kralı” olarak tanınan Bowie 69 yaşındaydı ve bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

1970’li yılların başında ‘The Man Who Sold the World’, ‘The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And The Spiders From Mars’ gibi efsane albümler yapmış olan Bowie ‘The Hunger’, ‘The Man Who Fell to the World’ ve ‘Merry Christmas, ‘Mr. Lawrence’, ‘The Prestige’, ‘Twin Peaks: Fire Walk with me’ gibi filmlerde de rol almış ve sinemaya her zaman ayrı bir ilgi duymuştu.

Bowie, bir oyuncu olarak da eleştirmenlerden yüksek puanlar toplamayı başardı. The Man Who Fell to Earth filmindeki performansı ona Saturn Ödülü kazandırdı. ‘Zoolander’ (2001) filmi ile MTV Film Ödülüne aday gösterildi. MTV, aynı şekilde kendisini video kliplerdeki başarısından dolayı Video Vanguard ödülü ile onurlandırdı.

2016’da sahnelenecek olan dünyanın en ünlü su altı süngeri ‘Sünger Bob’un müzikalinin şarkılarını da John Legend ile birlikte hazırlayan David Bowie ‘Kare Pantolon’a ayrı bir hayranlık duyduğunu belirtmişti.

Fil’m Hafızası olarak bir çok filmin müziklerine de imza atan Bowie’yi 1986 yapımı Mauvais sang filminin soundtracki ile uğurluyoruz.

David Bowie – Modern Love

Okan Köroğlu
Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Yorum yaz