Haberler

Haneke’ye Türkiye’den “Hayvan Cinayeti” Davası!

Filmlerinde öldürülen hayvanlar nedeni ile Avusturyalı  yönetmen Michael Haneke’ye Türkiye’de yaşayan hayvan hakları savunucuları dava açma hazırlığında.

12735961_193492994347163_1924231853_n-horz-vert

Caché (2005), Time Of The Wolf (2003), Benny’s Video (1992)

Türkiye’de yaşayan hayvan hakları savunucuları Avusturyalı yönetmene dava açmaya hazırlanıyor. Konu ile ilgili imza kampanyası da başlatan aktivistler Haneke’nin filmleri için uluslararası bir boykot örgütlemeye de kararlı.
İmza kampanyasının çok dilli bir hale geleceğini belirten aktivistler Haneke’nin filmlerinde yaşam hakkı ihlali, çocuk istismarı gibi suçlar işlendiğini düşünüyorlar.
Konu ile ilgili PETA ile de iletişime geçeceklerini belirten aktivistler, bugüne dek Avrupa’da bu konuda bir çalışma yapılmaması konusunda şaşkın olduklarını ifade ediyorlar.

Cache, Time of the Wolf, Benny’s  Video, Funny Games gibi yönetmenliğini üstlendiği başarılı filmlerdeki hayvan öldürme sahneleri aktivistleri kızdırmışa benziyor. Usta yönetmen Haneke’den konuya ilişkin bir açıklama ise henüz gelmedi.

 

 

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Almanya'da doğdu, Aydın'da büyüdü, Antalya'da okudu. Şimdi ise İstanbul'da okumaya devam etmekte. Bu kısa ve karışık hayatı içinde en çok zevk aldığı şey önce sinema alanında sonra da diğer kültür-sanat dallarında kendini geliştirmek oldu. Öğrenmenin kutsallığına ve sonsuzluğuna inanıyor. Şimdilerde ise şu ana kadarki birikimini diğer fillerle paylaşmayı amaçlıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

!f 2016’da Öne Çıkanlar

Sonraki yazı

Dan Brown‘un Bir Kitabı Daha Beyazperdeye Uyarlanıyor!