Haberler

La La Land Oscar Ödüllerine Oynuyor

Şimdiden konuşmak erken olsa da 2017 Akademi Ödülleri’nde La La Land ismini fazlasıyla duyacağız gibi. Müzikal severler La La Land için geri sayıma başladı bile. Ryan Gosling ve Emma Stone’un  başrolünde oldukları, rüya sahnelere tanık olacağımız film, 2016 Aralık ayında vizyona girecek. Film, TIFF’te yapılan izleyici oylaması ile en sevilen yapım olarak People Choice Award ödülünü aldı. 

la-la-land-ryan-gosling-emma-stone-1

Olağanüstü sahnelere tanık olacağımız yapımın yönetmen koltuğunda Damien Chazelle oturuyor. La La Land, Chazelle’in 2014’te En İyi Uyarlama Senaryo ve En iyi Film ödülünü alan Whisplash’tan sonraki ilk yönetmenlik denemesi. Ve böylece bir kez daha TIFF’teki kalabalığın sesine kulak vererek La La Land’in Akademi Ödülleri için güçlü bir aday olduğunu söyleyebiliriz.

Tarihsel olarak baktığımızda 12 Years a Slave ve Slumdog Millionaire de aynı ödülü alıp, daha sonra Oscar kazanan şanslılardandı.

La La Land’te Gosling ve Stone uyumundan da söz edelim. Gosling’in karizması ve Stone’un duru güzelliği güçlü bir ikili olmalarını sağlamış.

Aralık ayında vizyona girecek filmin fragmanı ise işte burada:

Serel İğrek

Serel İğrek

9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

23.Uluslararası Adana Film Festivali İzlenimleri - Babamın Kanatları

Sonraki yazı

26. Akbank Caz Festivali 12 Ekim’de Başlıyor!