Haberler

Palm Springs Uluslararası Kısa Film Festivali Sona Erdi

Bu yıl 22.si  21-27 Haziran tarihlerinde düzenlenen Palm Springs Uluslararası Kısa Film Festivali sona erdi. 

palmsprings

Bu yıl 22.si Güney Kaliforniya‘nın Palm Springs şehrinde gerçekleşen kısa film festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da  dünya çapında yoğun bir ilgiyle karşılandı. Yarısı Amerika kıtasından, yarısı da dünyanın çeşitli ülkelerinden olmak üzere 82 prömiyer gösterilen festivalde  4.100‘den fazla başvuru arasından gelen 327 adet film gösterimi gerçekleştirildi.

Festivalin açılış gecesinde dünyanın en iyi festivallerinde büyük ödüller kazanan kısa filmlerden oluşan bir gösterim düzenlendi. Gösterilen filmler arasında Mdudu Boy, Pickle, Spoetnik gibi açılış gecesi konusu olan hayat döngüsünü işleyen kısa filmler gösterildi.

Festivalin kapanış gecesinde ise festival ödülleri dağıtıldı. Jüri ödülleri kategorisinde Festivalin En İyisi Ödülü‘nü kazanan isim Home adlı filmi ile yönetmen Daniel Mulloy oldu. Film tatile gidiyor gibi görünen ama aslında bir mülteci göçüne dahil olan Kosovalı genç bir aileyi anlatıyor.

 

Festivalin diğer Jüri Ödülleri ise şöyle:

Büyük Jüri Ödülü: Minh Tâm (Fransa), Vincent Maury

Panavision En İyi Kuzey Amerika Kısa Filmi: La Laguna (Meksika), Aaron Schock

Geleceğin Film Yapımcısı Ödülü: Limbo (Yunanistan), Konstantina Kotzamani

 

Melike Kavcıoğlu

Melike Kavcıoğlu

Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Amerikan Film Enstitüsü Belgesel Festivali Bitti!

Sonraki yazı

Beautiful City (Shah-re ziba - 2004)