“Bir çok insan fotoğrafı çekilmek üzereyken bir endişeye kapılır. İlkel insanlarda görüldüğü şekliyle kendi hayat alanları ihlal edildiği için duyulan bir korku değil, fotoğraf makinesinin kendilerini onaylamamasından duyulan bir korkudur bu. Çünkü herkesin arzusu, kendisinin idealleştirilmiş görüntüsünü -kendilerini en güzel gösteren fotoğrafı- elde etmektir. Fotoğraf makinesinden çıkan şey, kendilerini gerçekten olduklarından daha güzel gösteren bir görüntü olmadığında herkes bir şekilde azarlanmış duygusuna kapılır.

 Susan Sontag

 

Fotoğraf çekmek, yaşadığımız o anı kendi sonsuzumuza kadar ölümsüzleştirmektir aslında. Gün yarın olduğunda, dün’e bakıp biraz iç çekip biraz özlemenin fiil hâlidir diyerek, sizleri filmlerden kesitlerle müziği birleştirerek hazırladığım kısa bir video liste ile baş başa bırakıyorum.

Keyifli seyirler.

Nurbanu Gürsoy

Nurbanu Gürsoy

1993 yılının mart ayında İstanbul'da çıktığı bu garip yolculuk, ismini bir avuç içinde bulunan kağıtlar arasından kendi eliyle seçerek başladı. Lise hayatının son senesinde sinemanın büyülü dünyasını fark etti ve 2011 yılında sinema okumaya başlayarak farkındalığını resmiyete döktü. O gün bugündür okur, izler, keşfeder ve yazar. Artık yolda yürürken kafasında çektiği klipleri kameraya dökebiliyor. Bir de içi durmadan seyahatler çekiyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Tematik Gece: O Zaman Dans, Renk! Hosted By Istanbul Lindy Hoppers

Sonraki yazı

Bir Fragman: Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales