Bi'DünyaHaberler

Sinematografi: Pina (2011)

pina1 pina2 pina3 pina4

Pina(2011) ünlü koreograf Pina Bausch’un koreografilerini belgeselleştiren başarılı yönetmen Wim Wenders’ın ellerinden çıkmıştır. Çekimlerine Pina hayattayken başlananan belgesel film, Pina hayatını kaybettikten sonra bitirilebilmiştir. Pina’nın, bir kuklaya yaşam verircesine dokunaklı koreografilerine malzeme olan dans sanatçıları, belgeselin tüm sahnelerinde bu hüznü beyaz perdeye akıtıyorlar.

Pina’nın dansında toprak, hava, su ve ateş elementleri ve doğanın hareketlere yansıması görülüyor. Muhteşem müzikleriyle bir duyumuza daha hitap eden film, epik, şiirsel ve su gibi akan bir görsel şölen olarak tanımlanabilir.
Benim favorim olan soundtrack Lilies in Valley‘e tıklayıp dinlemenizi tavsiye ediyorum. Elbette filmi izlemediyseniz, en kısa sürede izlemenizi de…
İyi seyirler! 
Daha fazlası için “Dünya Kaç Bucak?“a!
Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Montreal Film Festivali'nde Üç Türk Filmi Yarışacak

Sonraki yazı

SALT ve Robinson Crusoe 389 iş birliğinde yeni program: Kitaba Dönüşmek