DramaSinema Odaları

About Time (2013)

Fil'm Hafızası Puanı: 7,33 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

 

About-Time-poster-303x450Zaman zaman hepimiz geriye dönüp hayatımızdaki bazı anları düzeltmek istemişizdir. Peki ya biri size yaşadığınız her kötü anı geri dönüp düzeltebileceğinizi söyleseydi ne yapardınız? Tim 21 yaşında, utangaç ve aşkta şansız bir gençtir. O sene ailesinin düzenlediği yılbaşı partisinden de hayal kırıklığı ile ayrılınca babası ona uzun zamandır sakladığı bir aile sırrını açıklamaya karar verir. Tim duyduklarına inanamaz. Babasının söylediğine göre bugüne kadar ailelerindeki tüm erkekler istedikleri anda zamanda geriye gidip verdikleri kararları değiştirebilme yeteneğine sahip olmuşlardır. Yalnız bu yetenek tarihi değil, sadece kişisel kararları değiştirebilmek için kullanılabilmektedir. Bunun üzerine Tim, yeteneğini bir kız arkadaş edinmek için kullanarak hayatını değiştirmeye karar verir. Love Actually (2003) ve Notting Hill (1999) gibi romantik komedilerin yaratıcısı Richard Curtis, bu son filmiyle bizi hayata dair verdiğimiz kararlar üzerine düşündüren fantastik bir aşk hikâyesine davet ediyor.

 

 

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: richard curtis
Oyuncular: rachel mcadams, bill nighy, lisa eichhorn, lindsay duncan, tom hollander, domhnall gleeson, vanessa kirby, margot robbie
Mustafa Koca

Mustafa Koca

86 yılında bir mart gecesi dünyaya geldi. Okumayı ilk kez Orhan Veli şiirleriyle sevdi ve küçük yaşında sözcüklere sevdalandı. Filmlerin büyüsüne ise lisede kapıldı. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde aldı. Bugüne kadar film setlerinde asistanlıktan senaryo yazarlığına kadar birçok alanda çalıştı. Hiç bisiklete binmedi, binmeyi öğrenmedi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

!f İstanbul'da Bugün Guy Maddin, Yarın Discodromo!

Sonraki yazı

65.Berlinale'de Ödüller Sahiplerini Buldu!