DramaSinema Odaları

Youth (2015)

Fil'm Hafızası Puanı: 6,20 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

youth-posterMick ve Fred, iki eski dosttur. İnzivaya çekildikleri Alpler’ deki bir kaplıcada bir araya gelen ikilinin bu son buluşmaları; hem kendileri, hem de ‘dokundukları’ herkes için bir iç muhasebeye dönüşecektir. Fred, emekli olmuş bir müzisyendir. Tekrar müziğe dönme baskılarına karşı ise, kayıtsız bir tavır takınmış hâldedir. Toplum önünde onu saygınlıkla çevreleyen parlak bir ‘hâle’ olan sanat yaşamı; ailesiyle arasını tüm yaşamı boyunca çevreleyen bir duvara dönüşmüştür. Mick ise, son filmleri başarısızlığa uğrasa da, son filmini çekip kapanışı ‘görkemlice’ yapma niyetinde olan bir yönetmendir. Filminin kusursuzluğunu tamamlayacak en önemli parça ise, favori aktrisi Brenda’dır. Aktrisin kendisini ziyaretiyle Mick, sinema kariyeri üzerinden reddetme ve kabullenme arasında bir yolculuğa çıkacaktır.

Sorrentino; ‘yaşlılık ve gençlik’, ‘ölüm ve yaşam’ ikiliklerini, insan panoramaları üzerinden, kimi zaman da kendisine yapılan ‘Yeni Fellini’ nitelemelerine selam yollarcasına ‘sürreal’ bir anlatımla sunuyor.

 

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Paulo Sorrento

Oyuncular: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano, Jane Fonda

Çınar Ünal

Çınar Ünal

Kuzey yarım kürenin yüzünü Güneş'e dönük olduğu bir zaman vardı Dünya'ya. Önce Blues'u, ardından gecenin sonuna yolculuğu sevdi, Kadıköy'de olanını özellikle. Sonra Amarcord'u izledi, düşük çözünürlükte dahi güzeldi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

G-Shock City Festivali 25 Eylül'e Ertelendi

Sonraki yazı

Köpek (2015)