Vizyon

11 Mart’da Vizyonda!

Hasret: Sehnsucht

hasret-sehnsucht

Yönetmen: Ben Hopkins

Senaryo: Ben Hopkins

Oyuncular: İsa Çelik, Serhat Murat Saymadı, Bilge Güler,Ben Hopkins

Tür: Dram

Süre: 82 Dakika

Ülke: Almanya, Türkiye

Almanyalı küçük bir film ekibi, kendi ülkelerindeki yerel bir kanal için İstanbul’a dair bir film çekmek amacıyla Türkiye’ye gelir. İstanbul’a ayak bastıkları andan itibaren çekimlere başlarlar. Yaşayan şehirden geçmişin şehrine doğru bir yolculuğa çıkar ve İstanbul’un gizli saklı kalan gerçeklerini keşfeder. Eski mahallelerin yıkılması ve yenilenmesi, göçmen işçiler, hükumete karşı direniş, şehirde yaşayan çok çeşitli dinler ve topluluklar, İstanbul’un tuhaf derecede melankolisi onu içine çekecektir. FilmEkimi ve !f İstanbul programında yer alan yapımın tarzı ise mockumentary.


Naciye

251094
Yönetmen: Lütfü Emre Çiçek

Oyuncular: Derya Alabora, Esin Harvey, Görkem Mertsöz

Tür: Gerilim, Dram, Korku

Süre: 81 Dakika

Ülke: Türkiye

Hamile bir kadın olan Bengi, hem kendisiyle, hem de iyi niyetli ama aşırı korumacı kocası Bertan ile ilişkileri karışık bir kadındır. Bertan bir haftasonu için adada bir ev kiralayınca Bengi pek hevesli olmasa da adaya gider. Ancak adadaki evde Naciye adında bir kadınla karşılaşırlar, Naciye bu evin kendi evi olduğunu iddia etmektedir. Bundan sonrasında ortamdaki gerilim artacak, iki kadın için de gizlemeye çalıştıkları hikayeler gün yüzüne çıkmaya başlayacaktır.

 

 

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Almanya'da doğdu, Aydın'da büyüdü, Antalya'da okudu. Şimdi ise İstanbul'da okumaya devam etmekte. Bu kısa ve karışık hayatı içinde en çok zevk aldığı şey önce sinema alanında sonra da diğer kültür-sanat dallarında kendini geliştirmek oldu. Öğrenmenin kutsallığına ve sonsuzluğuna inanıyor. Şimdilerde ise şu ana kadarki birikimini diğer fillerle paylaşmayı amaçlıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Roxanne (2014)

Sonraki yazı

Zeki Demirkubuz'un Yeni Filminden İlk Afiş Geldi!