Vizyon

19 Haziran’da Sinemalarda!

17821970714_060918c780_o

Kuzu (2014)

Yönetmen: Kutluğ Ataman

Senaryo: Kutluğ Ataman

Oyuncular: Nesrin Cavadzade, Erdal Yıldız, Taner Birsel, Sıla Lara Cantürk, Cahit Gök, Nursel Köse, Güven Kıraç, Şerif Sezer

Tür: Dram

Süre: 87 dk.

Ülke: Türkiye

Yaşadıkları köyün en fakir ailesi olan ailenin hanımı Medine’nin gerçekleştirmek istediği tek şey vardır; oğlunun sünnet eğlencesini gerçekleştirebilmek. Bu sayede köy yerinde ailesi boy göstermiş olacaktır. Fakat bir sorunları vardır. Tüm aile kuzu almak için para bulmaya çalışırken bir yandan da sünnet olacak Mert’in ablası tüm ilginin kardeşinin üzerinde toplanmasını kıskanmaktadır. Mert’e ailesinin eğer kesecek kuzu bulamazlarsa onu kurban edeceklerini söyler ve Mert’te kendince köyde kesilecek kuzu aramaya başlar. Medine’nin tek hedefi gelenlere unutulmayacak bir eğlence sunup hafızalara kazımaktır.

Ogün Savaş

Ogün Savaş

Şubat 88’de İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü’nü 2013’de bitirdi. Çocukluğundan beri sinemayı çok seviyor özellikle de bilim-kurgu filmlerini. Üniversitesinin tiyatro topluluğunda, mezun oluncaya kadar yer aldı. Tiyatroyu hobi olarak değil, üniversite tiyatrosu kavramını benimsediği için tiyatro yaptı. Aynı zamanda fotoğrafçılıkla ilgileniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Büyümeye Dair Başka Bir Ghibli Yapıtı: When Marnie Was There

Sonraki yazı

'The Program'ın Teaserı Yayınlandı