Haberler

21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Başvuruları Devam Ediyor!

10 – 17 Mayıs tarihleri arasında 21. kez gerçekleşecek olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, ulusal ve uluslararası “uzun”, “kısa” ve “belgesel” film kategorilerinde başvuruları beklemektedir.


1998 yılından bugüne Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali; sinemanın görsel gücünden yararlanarak kadının toplumsal konumunu sorgulamayı, bu konudaki tartışmaları beyaz perde aracılığıyla yaygınlaştırmayı, kadın sinemacıların birbirleriyle ve sektördeki diğer kadınlarla buluşmalarına aracılık etmeyi hedefliyor. Uçan Süpürge bu sene de yine farklı kategorilerden başvuracak kadın yönetmenlerin filmleri ile Türkiye sinemasına katkı sağlayacak yapımları teşvik edecek. Ayrıca Cannes, Berlin, Rotterdam gibi dünyanın en önemli festivallerine jüri gönderen FIPRESCI jürisine sahip olan dünyadaki ilk kadın filmleri festivali olması kadın yönetmenlerimize uluslararası bir başarı sağlama olanağı sunuyor.

21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne başvurular 23 Ocak – 25 Mart 2018 tarihleri arasında buradan yapılabilecek.

Ezgi Nur Ünlü
1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Yorum yaz