Haberler

Aile Tablosu, Desteklerinizi Bekliyor

Şubat ayında oyuncu provalarına başlanan, Mart boyunca ön hazırlığı devam eden, Nisan’da değerli ressam Kemal Seyhan’ın atölyesinde çekimleri gerçekleştirilen ve geçtiğimiz haftalarda kurgusu tamamlanan Aile Tablosu filminin yapım sonrası giderleri için desteğinize ihtiyacı var.

Aile Tablosu Ne Anlatıyor?

Aile tablosu yaptırmak isteyen varlıklı bir aile, ünlü ressam Hayri İrdallı’nın atölyesine gider. Ressam, süreç boyunca ailenin iç dinamiklerinin açığa çıkışına tanıklık eder ve yaptığı tabloyla onların kendi gerçekliğiyle yüzleşmesini sağlar.

Yönetmen’den

Konuşmayı söktüğümüz andan itibaren kendimizi anlatmaya uğraşırız. Ama susarak anlatmamaya, gizlemeye çalıştığımız şeyler de olduğundan bu, eksik ve boşuna bir uğraştır. Bize sürekli kendimizi korumamız gerektiğini hatırlatan içgüdülerimiz, açıklığa karşı sakınmayı koşar. Bu anlatma-sakınma çatışmasından ötürü herkesin, bilinçli ve bilinçsiz bir seçimle karanlıkta bıraktığı ve öne çıkarttığı yönleri olur. Sözcüklerle seçtiklerimizi anlatır, sustuklarımızla bir kalkan kuşanırız. Ama görmeyi bilenler asıl olarak bu kalkandan sızanlarla ilgilenir ve belki bu sayede bir mum yakar bir gölge aydınlatırlar.”

Aile Tablosu, yapım sonrası giderleri (renk düzenleme, ses tasarım, özgün müzik kaydı ve yurt içi – yurt dışı festival başvuruları) için desteklerinizi bekliyor.

Buradan detaylara ulaşabilir ve destek olabilirsiniz.

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz