Haberler

Baskın’dan İlk Fragman Geldi!

Başrollerinde Görkem Kasal, Ergun Kuyucu ve Fatih Dokgöz’ün yer aldığı Can Evrenol imzalı ‘Baskın’dan ilk fragman geldi.

baskin-movie-image-3

Toronto Uluslararası Film Festivali’nin ünlü Midnight Madness seçkisinde Eylül ayında galasını gerçekleştirecek olan film, beş polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri terk edilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu alıyor.

Aynı zamanda Evrenol’un ilk uzun metrajlı filmi olma özelliğini de taşıyan Baskın Kasım ayında ülkemizde vizyona girecek. FilmEkimi kapsamında Türkiye galası yapılacak olan Baskın, Evrenol’un bir kısa filminden yola çıkarak yaptığı bir uzun metraj film.

Geçtiğimiz Aralık ayında, İstanbul’da 4 farklı mekanda yapılan çekimler, yapımcı firma MO Film ve line-production’da Film Colony’nin desteğiyle 4 hafta süren ön hazırlıktan sonra başladı ve 28 gece sürdü. Filmde hiç gün ışığı kullanılmadı. Görüntü yönetmenliğini Alp Korfalı, sanat yönetmenliğini Sıla Karakaya yaparken, projenin en önemli isimlerinden biri de Zombistan ve Şafak Ayazı gibi çizgi romanlarından tanıdığımız Cem Özüduru oldu.

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

La Cravate (1957)

Sonraki yazı

Sinematografi : Ida