Haberler

Secret in Their Eyes; Oskarlı Bir Filmin Yeniden Yapımı

indir (1)

2010 yılında “Yabancı Dilde En İyi Film” Oskarını kazanan El Secreto De Sus Ojos, “Secret in Their Eyes” adlı Hollywood yeniden çekimiyle karşımızda; üstelik Chiwetel Ejiofor, Nicole Kidman ve Julia Roberts’ı içinde barındıran yıldız bir kadroyla.

Julia Roberts tarafından canlandırılan FBI dedektifi Jess, bir çöplükte bulunan “kimliği belirlenemeyen kadın cesedi”nin kendi kızı olduğunu anladığında tüm hayatı darmadağın olacaktır. Ortağı Ray (Chiwetel Ejiofor), bundan sonraki 13 yıl her gün araştırma yapmış ve nihayetinde önemli bir ipucuna ulaşmıştır. Filmde Nicole Kidman ise karşımıza davanın yeniden açılıp açılmayacağına karar verecek olan bölge başsavcısı olarak çıkıyor.

site-1-2k-grab-30

indir

Arjantin yapımı orijinal filmin yönetmeni Juan José Campanella idi. Bu yeni yapımı yöneten isim ise Captain Phillips, The Hunger Games ve Shattered Glass gibi filmlerin Oskar adaylığı sahibi senaristi Billy Ray.

Bu çok katmanlı gizem dolu hikaye adalet ve intikan arasındaki bulanık sınırları keşfe çıkarken izleyicilerine de bir yandan şu soruyu sorduruyor; Akıl almaz bir yanlışlığı düzeltmek için ne kadar ileri gidersiniz?

Filmden yayınlanan ilk fragmanı haberin devamında izleyebilirsiniz;

İrem Güller
1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Yorum yaz