Haberler

Suç ve Ceza Film Festivali’nin En İyisi ‘Kefaret’ Oldu

Bu yıl 6’ncısı gerçekleşen Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, Atlas Pasajı’nda düzenenlenen ödül töreniyle sona erdi.
1306532_620x410

Bu yıl “Yoksulluk” teması üzerine düzenlenen 6. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali‘nin ödüllleri festival başkanı Prof. Dr. Adem Sözer ve festival genel koordinatörü Bengi Semerci’nin eşliğinde dağıtıldı.

Festivalin uzun metraj kategorisinde En İyi Film Ödülü‘nü yönetmen Salvador del Solar‘ın çektiği Kefaret  filmi kazandı. Jüri Özel Ödülü‘nü kazanan film ise yönetmen koltuğunda Nino Basilia‘nın oturduğu Anna’nın Hayatı oldu. Mansiyon Ödülü de Savcı, Avukat, Baba ve Oğul filmi ile Iglika Triffonova‘ya gitti.

Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması’nda En İyi Film Ödülü‘ne ise Yumurta adlı kısa film layık görüldü.

1306532_a56f4b3c052ba909c1228dbda550888d

 

 

Melike Kavcıoğlu

Melike Kavcıoğlu

Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Personel Shopper'dan Fragman Geldi!

Sonraki yazı

Attilâ İlhan Kadıköy'de Anılacak