Aksiyon / MaceraSinema Odaları

Trash (2014)

Fil'm Hafızası Puanı: 7,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

trash

Filmografisinin mihenk taşları Billy Elliot (2000), The Hours (2002) ve The Reader (2008) ile hafızalara kazınan yönetmen Stephen Daldry, 34. İstanbul Film Festivali’nde Trash (2014) ile güzel bir macera yaşatıyor izleyicisine. Binlerce Brezilyalı çocuk içerisinden defalarca elenerek seçilmiş, oyunculuk deneyimi olmayan üç çocuğun başrollerinde olduğu filmde yönetmen, yan rollerde Rooney Mara ve Martin Sheen gibi isimlere yer vererek küçük sürprizler yapıyor.

Rio de Janeiro’nun arka sokaklarında geçen hikâye, bir çöplükte çalışarak yaşayan kimsesiz üç çocuğun burada buldukları bir cüzdan nedeniyle başlarına gelen macera dolu olayları ele alıyor. Yaşadıkları talihsiz olaylara karşı gösterdikleri tutumlarla şaşırtan çocuklar, bizleri eleştirmenlerin sıkça Slumdog Millonaire’e (2008) benzettikleri masalsı bir serüvene sürüklüyorlar.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Stephen Daldry

Oyuncular:  Selton Mello, Wagner Moura, Rooney Mara, Martin Sheen, Nelson Xavier, José Dumont, Rickson Tevez, Gabriel Weinstein, Eduardo Luis

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Kutay Ucun ile Film Okumaları - Funny Games

Sonraki yazı

Moving Images #2 PRIZMASPACE’de!