Bi'DünyaHaberler

“Tutunamayanlar” İngilizce Yayımlanacak

Son yıllarda oldukça yoğun bir ilgi gören Oğuz Atay’ın romanı Tutunamayanlar, İngilizce yayımlanıyor. Hakları Oneworld Yayınevi tarafından satın alınan kitap, Türkçe edebiyatın klasikleri arasında yerini almıştı.

2016 yılında Flemenkçeden sonra Binooki Yayınevi tarafından “Die Haltlosen” ismiyle Almanca’da da yayımlanan Tutunamayanlar kitabı, Almanya’da kısa sürede üç baskı yaparak yoğun ilgi gördü. Kitap bağımsız yayınevleri tarafından hazırlanan yılın en iyi 10 kitabının bulunduğu Hotlist‘in 2016 sıralamasına girdi. 2014’ten bu yana Man Booker Roman Ödülü kazanan kitapların da yayıncısı olan Oneworld’ün kurucusu Juliet Mabey, Tutunamayanlar gibi önemli bir eseri yayımlayacak olmaktan gurur duyduğunu ifade etti. Bugüne kadar Yunanistan, Hollanda ve Almanya’da da hakları satılan Tutunamayanlar İngilizce de dâhil toplam 4 dile çevrilmiş oldu.

Berliner Zeitung’tan Mathias Schnitzler’in “Müzikle felsefenin bir arada olduğu roman” ifadesiyle betimlediği kitabı, Jörg Petzold de “Ulysses” ve “Infinite Jest” romanlarıyla benzer çizgide değerlendirdi.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Albüm (2016)

Sonraki yazı

Wes Anderson “Isle of Dogs”undan İlk Poster Geldi!