ListelerSinema Yazıları

Unutulmaz Yönetmenlerin Veda Filmleri

Unutulmaz Yönetmenlerin Veda Filmleri

 Theo Angelopoulos The Dust of Time (2008)

Plan sekansın şairi Theo Angelopulos, ardında iki adet tamamlanmamış film bırakarak hüzünlü bir sessizlik içerisinde gitti. Öteki Deniz filminin çekimlerinde kaybettiğimiz usta yönetmenin son filmi, tamamlayamadığı üçlemenin ikincisi olan The Dust of Time (2008).

The Weeping Meadow (2004) ile başlayan aşk hikâyesi,  zamanı ve mekanı aşarak, tüm dünyayı dolaşarak The Dust of Time ile noktalanıyor. Yunanistan’daki ilk büyük göç dalgası olan Amerika’ya göçü konu alan The Weeping Meadow’un bittiği yerden devam eden The Dust of Time, İkinci Dünya Savaşı başlangıcından günümüze ulaşarak geçmişin ağırlığı ve kırgınlığını taşır.

 

Yağmur Karagöz
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık üzerine yüksek lisans yaptı. filmhafizasi.com sitesinde sinema üzerine yazıyor ve bianet.org'da editör olarak çalışıyor.

2 Comments

  1. Yahu şu metinleri alt alta düzenleseniz ne olur tıklama işkencesi bir yana gerçekten önyargı ile başlıyorum okumaya.

    1. Tıkla, reklamı kapa, sayfa bi gitsin, gelir mi diye kork..parmaklar kalın, 3 yerine 4e bas, geri al, reklam yine çıksın, çarpıya basacagina reklama bas, geri dön, reklam çıksın, sakin kal, okudugunu anla… Bitti…!!!

Yorum yaz