ListelerSinema Yazıları

Unutulmaz Yönetmenlerin Veda Filmleri

Unutulmaz Yönetmenlerin Veda Filmleri

Abbas Kiarostami – Like Someone in Love (2012)

İfade özgürlüğünün bastırıldığı bir rejimde filmler çeken, İran sinemasının şairi, güneşli açıklıklarda yol almayı seven yönetmeni Abbas Kiarostami. Gidişiyle dünyanın her noktasındaki sinemaseverin yüreğine burkan bu usta yönetmen ardında bize izlemeye doyamadığımız birçok film bıraktı. Uzaklarda ve Japon oyuncularla çektiği son filmi Like Someone in Love’ın başrollerinde Rin Takanashi, Tadashi Okuno ve Ryo Kase yer alıyor. Akiko, üniversite eğitimi masraflarını karşılayabilmek için fahişelik yapan genç bir kızdır. Akiko ile yaşlı bir profesör olan Takashi’nin tanışması aralarındaki ilişki boyutunu farklı bir yöne doğru sürükler. Kiarostami’nin her zamanki gibi naif, içten ve dokunaklı anlatımının hissedildiği film, neredeyse yer yer filmsel zamanı ortadan kaldırarak gerçek zamanlı bir sinemaya dönüşüyor.

Yağmur Karagöz
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık üzerine yüksek lisans yaptı. filmhafizasi.com sitesinde sinema üzerine yazıyor ve bianet.org'da editör olarak çalışıyor.

2 Comments

  1. Yahu şu metinleri alt alta düzenleseniz ne olur tıklama işkencesi bir yana gerçekten önyargı ile başlıyorum okumaya.

    1. Tıkla, reklamı kapa, sayfa bi gitsin, gelir mi diye kork..parmaklar kalın, 3 yerine 4e bas, geri al, reklam yine çıksın, çarpıya basacagina reklama bas, geri dön, reklam çıksın, sakin kal, okudugunu anla… Bitti…!!!

Yorum yaz