Biyografi / TarihDramaSinema Odaları

Wild (2014)

Fil'm Hafızası Puanı: 7,67 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

wild_ver2_xlgCheryl (Reese Witherspoon) annesinin ölümüyle hayatını bir türlü toparlayamamış ve tutması gereken yası tamamlayamamıştır. Bu yas sürecinde kendini alkole, uyuşturucuya vererek ve yabancılarla çeşitli ilişkilere girerek acısını unutmaya çalışmıştır. Yaşadığı felaketlerden dolayı kendini bir türlü toparlayamayan ve hayatını uçurumlara sürükleyen bu genç kadın, 1.100 Mil süren The Pacific Crest rotasında  (Kaliforniya’dan geçerek Meksika’ya ve oradan Kanada’ya kadar olan çeşitli yeryüzü ve hava koşullarını taşıyan rota) yürümeye karar verir. Bu yolculuk sırasında hayatını ve hatıralarını tramvalarıyla birlikte gözden geçirir. Yürüdüğü rotada karşılaştığı çeşitli zorlukları yenmesiyle, kafasının ve ruhunun derinliklerindeki sorunları da bu serüven sırasında çözümlemeye başlar. Doğa ona çeşitli anahtarlar ve açılacak kapılar sunar. Bu yolculukta elde ettiği başarı, üstesinden gelmeye çalıştığı problemler açısından da bir dönüm noktası olur.

Cheryl Strayed aslında gerçek bir karakter olup, bu hatıralarını kitabında (Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail) toparlamış. Wild (2014) ise bu kitaptan uyarlama  biyografik bir film olarak karşımıza çıkıyor.

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Jean-Marc Vallée

Oyuncular:  Reese Witherspoon, Laura Dern, Thomas Sadoski, Keene McRae, Michiel Huisman

Elif Bulut

Elif Bulut

17 Ocak 1991 tarihinde Bursa’da doğdu. 2013 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. Çocukluğundan itibaren sinema filmleriyle ilgili olduğu için yazılar yazmaya başladı ve devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

34. İstanbul Film Festivali İzlenimleri - Sessiz Kalp: Başarılı Bir Melodramın Ötesinde

Sonraki yazı

Victor Frankenstein’dan İlk Görüntüler