Haberler

Yılın Kadınları !f İstanbul’da Buluşuyor

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 16. kez bağımsız film tutkunlarının Türkiye’deki buluşma noktası olacak. 16-26 Şubat 2017 tarihlerinde İstanbul’da, 2-5 Mart 2017 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de düzenlenecek !f İstanbul, yılın merakla beklenen filmlerinin galalarına ev sahipliği yapacak.

Their Finest

Natalie Portman ve Lily-Rose Depp’i buluşturan büyüleyici fantastik Planetarium İstanbul galasını !f İstanbul’da yaparken; Lone Scherfig’in Gemma Arterton’ı başrole taşıdığı romantik komedisi Their Finest ve Kelly Reichardt’ın eleştirmenlerce yılın en iyileri arasında gösterilen, Michelle Williams, Kristen Stewart, Laura Dern ve özellikle Lily Gladstone’un muhteşem oyunculuklarıyla da çok konuşulan son filmi Certain Women, Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek.

Yılın kadın yönetmenleri ve oyuncuları !f İstanbul’da!

16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterilecek filmler arasında dünya sinemasının önde gelen kadın yönetmenlerinin yönettiği ve özellikle kadın oyuncuların performanslarıyla çok konuşulan yapımlar dikkat çekiyor. Belle épine ve Grand Central filmleriyle ödüller toplamış Rebecca Zlotowski’nin Natalie Portman ve Lily-Rose Depp’i buluşturan büyüleyici fantastik filmi Planetarium İstanbul’da ilk kez !f İstanbul’da gösterilirken; Dogma 95 akımıyla başlayan kariyerini An Education/Aşk Dersi, One Day/Bir Gün gibi popüler filmlerle sürdüren Danimarkalı kadın yönetmen Lone Scherfig’in Gemma Arterton ile Sam Claflin’i başrole taşıyan romantik komedisi Their Finest ve sinema seyircisinin Wendy and Lucy, Night Moves ile de yakından tanıdığı, bağımsız sinemanın kraliçesi Kelly Reichardt’ın, Michelle Williams, Kristen Stewart, Laura Dern ve özellikle Lily Gladstone’un muhteşem oyunculuklarıyla da çok konuşulan son filmi Certain Women, Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da seyirci önüne çıkacak.

Biletler 3 Şubat’ta biletix’te! Ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Kamerayı Kendi Öyküsüne Çeviren Filmler

Sonraki yazı

67. Berlin Film Festivali'nin Açılış Filmi Belli Oldu